Послуги

Видалення зуба мудрості

У стоматологічній практиці однією з найбільш затребуваних хірургічних операцій є видалення зуба мудрості. Такі послуги надають всі хірурги-стоматологи Києва, але через підвищений ризик ускладнень важливо звернутися до висококваліфікованих фахівців, попередньо вивчити відгуки.

Показання до видалення зуба мудрості

Крайні моляри, вісімки – зуби, які прорізаються та виростають пізніше за всі інші, нерідко ростуть неправильно, видаляти їх доводиться з цієї та інших причин. Вартість видалення зуба мудрості підвищена за рахунок труднощів доступу до них, потужної кореневої системи та глибокого вкорінення. Для пережовування їжі цілком достатньо набору премолярів і двох молярів з кожного боку. Естетичної ролі треті моляри також не відіграють, оскільки при посмішці не оголюються. За відгуками, від цих зубів більше проблем, ніж користі, зокрема, вони схильні до ураження карієсом, який вкрай складно вилікувати. При ураженні однієї з вісімок нерідко рекомендують видалення всіх зубів мудрості з профілактичною метою, щоб подібна ситуація не повторилася. Але частіше до операції вдаються за показаннями, до яких відносяться:

 • поразка карієсом, загроза зараження сусіднього зуба;
 • запальні процеси в навколишніх тканинах, кіста або гранульома за межами кореня;
 • неправильне розташування, відхилення від вертикального напрямку росту, внаслідок чого зуб постійно травмує слизову рота, м’які тканини, тисне на сусідній другий моляр або порушує прикус;
 • загроза деформації сусідніх зубів і руйнування їх коренів внаслідок занадто тісного розташування;
 • перікороніт, запалення складки ясен над зубом, прорізування якого затягнулося;
 • ретенція (зуб повністю сформувався, але прорізування не відбулося або зупинилося на півдороги). Видалення зуба мудрості з-під ясен необхідне, оскільки ретенція загрожує запальними процесами.

Види операцій

Скільки часу займе та скільки коштує видалення зуба мудрості, залежить від особливостей його розташування. Так, видалення зуба мудрості зверху зазвичай не особливо складне. А у нижніх вісімок більше коренів (в рідкісних випадках їх число досягає 5) і вони сильно зігнуті, це ускладнює видалення зуба мудрості на нижній щелепі. Розрізняють:

 • просте видалення, здійснюється за допомогою щипців, без додаткових інструментів і розрізання ясен;
 • складне видалення зуба мудрості з додатковим застосуванням елеваторів (діють, як важіль). Іноді зуб розділяють ультразвуковим ножем і витягують по частинах;
 • атипове видалення зуба мудрості здійснюється щодо ретинованих і напівретинованих одиниць, до яких не можна дістатися інструментами, поки не розрізані ясна.

Вісімки рідко ростуть вертикально, зазвичай нахиляються в різні боки. Таке розташування ускладнює операцію, але найскладніше, якщо зуб розташовується під яснами горизонтально. Якщо на рентгені виявлено лежачий зуб мудрості, видалення є обов’язковим, доводиться вдаватися до розрізу ясен, загальна ціна втручання підвищується. Видалення зуба мудрості з карієсом буває як простим, так і складним, в залежності від кількості, форми, розташування коренів, а також ступеня руйнування коронки.

 

 • Видалення зуба мудрості

Послідовність операції

Повний перелік етапів:

 1. Обстеження та вибір методики.
 2. Анестезія.
 3. Розріз ясен (тільки при атиповому видаленні).
 4. Екстракція (вилучення) за допомогою відповідних інструментів.
 5. Обстеження лунки, іноді з додатковими маніпуляціями (вирівнювання гострих країв, видалення осколків, запалених і омертвілих тканин).
 6. Після високотравматичних операцій (складного, атипового видалення) закладка ліків і ушивання лунки.
 7. Консультування пацієнта щодо післяопераційного режиму, за показаннями – призначення антибіотикотерапії.

Перед видаленням зуба мудрості зазвичай роблять рентгенівський знімок. Він дозволяє оцінити розташування коренів, визначити спосіб втручання, підібрати відповідний інструмент. Анестезія є обов’язковою, але технологія її введення для молярів верхнього та нижнього ряду різниться. Оскільки перспектива видалення зуба мудрості з розрізом ясен часто лякає пацієнта більше, ніж стандартна операція, може бути показана премедикація для зниження тривожності.

У клініці «Акула» працюють досвідчені хірурги, які успішно видаляють треті моляри навіть в найскладніших випадках. Наявність власного рентгенівського апарату дозволяє оперативно виконувати передопераційну діагностику. У прайсах нашої клініки наведені ціни на анестезію, забезпечення доступу до ретинованого зуба, накладення швів, мінімальна вартість видалення зуба мудрості без додаткових маніпуляцій. Точну калькуляцію фахівець зможе виконати тільки після обстеження та визначення обсягу хірургічного втручання.

Робочі години
 • Пн - Cб 9:00 - 19:00
 • Нд (за записом) 9:00 - 16:00
Замовити зворотній дзвінок

Записатися на прийом

 • Скільки триває відновлення після видалення зуба мудрості?

  Після таких видалень зазвичай з'являється набряк м'яких тканин обличчя, трохи погіршується відкриття рота. Після 3-ої доби все запальні явища плавно починають зменшуватися. Шви накладаються на термін до 7 днів.

 • Чи завжди болить зуб після видалення нерва?

  Таке трапляється, але залежить від конкретної клінічної ситуації. Видалення нерва проводять через його запалення. У будь-якого запального процесу є певна інерція, одужання відбувається поступово. Тому після лікування каналів зуб може бути чутливим при жуванні.

 • Коли видаляти зуби мудрості доцільно?

  Показання до видалення зубів мудрості:
  ▪️ неправильне положення зуба;
  ▪️ руйнування коронки зуба карієсом;
  ▪️ неможливість проведення терапевтичного лікування, важкодоступність, складна анатомія коренів;
  ▪️ періокороніт - запалення тканин, що прикривають зуб, яке виникає при скруті прорізування;
  ▪️ недолік місця в зубному ряду;
  фолікулярна кіста.

Top