Послуги

Пломбування зубів

Пломбування зуба – одна з найбільш затребуваних стоматологічних послуг. Пломбування відноситься до терапевтичних (консервативних) методів лікування. Воно дозволяє зупинити руйнування зуба, відновити його цілісність, функціональні можливості та зовнішній вигляд, не вдаючись до більш складних і дорогих маніпуляцій.

Показання до пломбування

Необхідність поставити пломбу може виникнути з різних причин, з урахуванням яких вибирається технологія пломбування:

 • найчастіше пошкодження зуба є наслідком карієсу, активності бактерій, які руйнують мінеральні складові зубної тканини. Спочатку утворюється темна пляма на емалі, потім – порожнина в зубі;
 • у запущених випадках інфекція досягає пульпи, розвивається пульпіт. Показане пломбування каналу, якому передує видалення нерву;
 • до пломбування також вдаються при некаріозних ураженнях, які можуть бути пов’язані з патологіями розвитку, дефіцитом або надлишком в раціоні певних речовин, механічними травмами та іншими причинами.

Пломбування може застосовуватися як самостійний метод лікування, але нерідко його проводять перед установкою коронок.

 

 • Пломбування зубів

Різновиди пломб

Для пломбування використовуються різні матеріали на основі металів, мінеральних або полімерних цементів. Найбільш популярні композити – матеріали з 2 і більше компонентів, які лікар змішує безпосередньо перед постановкою. пломбування зуба київПластичний склад, яким заповнюють порожнини зуба, може тверднути під впливом різних факторів. Найчастіше використовують фотополімерні композити, які тверднуть і зміцнюються під дією світла спеціальної лампи-полімеризатора.

Фотополімерні пломбувальні матеріали:

 • тривалий час зберігають пластичність, що дозволяє моделювати форму, домагатися ідеального заповнення порожнини та відтворення природних обрисів зуба;
 • відрізняються великою різноманітністю відтінків, можна підібрати полімер точно під колір зуба;
 • не змінюють колір з часом;
 • міцні та довговічні.

Також пломби поділяються на постійні та тимчасові, монолітні та комбіновані. Останні можуть виконуватися з декількох пломбувальних матеріалів, які наносяться шарами, армуватися штифтами, включати в себе інші додаткові елементи для поліпшення фіксації, збільшення терміну служби. Їх постановка, як правило, практикується при сильному руйнуванні зуба, великому обсязі каріозної порожнини. Від матеріалу, типу, конструкції залежить вартість.

Технологія пломбування

Лікування карієсу починається з того, що пошкоджені, зруйновані тканини повністю висвердлюють, вичищають каріозну порожнину. Потім її протруюють кислотою, ретельно висушують стисненим повітрям, обробляють спеціальним складом – праймером – який покращує зчеплення пломбувального матеріалу із зубною тканиною (адгезію). Деякі пломбувальні матеріали не повинні безпосередньо контактувати з дентином (кістковою тканиною зуба). В цьому випадку спочатку формується ізолююча прокладка, поверх якої наноситься основний матеріал. Після підготовчих маніпуляцій змішується склад для пломбування, яким заповнюють порожнину. Моделюється потрібна форма, поверхня розгладжується, після затвердіння шліфується та полірується.

При гострому запальному процесі, який зайшов вглиб дентину, необхідно спочатку зняти запалення, закласти в порожнину лікувальну пасту та закрити її тимчасовою пломбою. Продовжувати лікування можна через 1-2 тижні, коли зникне біль. Ціна двоетапного пломбування вище.

При розвитку пульпіту необхідно депульпувати зуб (видалити нерв), ретельно прочистити кореневі канали та заповнити їх пломбувальним матеріалом. Сучасні методи анестезії дозволяють видалити живий нерв і пролікувати зуб за один сеанс. Якість пломбування каналів контролюють за допомогою рентгенівського знімка, після чого пломбують порожнину, відновлюють природну форму зуба.

Клініка «Акула» в Києві здійснює пломбування зубів із застосуванням сучасного обладнання, якісних матеріалів та ефективної анестезії.

Робочі години
 • Пн - Cб 9:00 - 19:00
 • Нд (за записом) 9:00 - 16:00
Замовити зворотній дзвінок

Записатися на прийом

 • Чи потрібно періодично міняти зубну пасту?

  Безумовно. Зубна паста не повинна бути однією і тією ж цілий рік - її потрібно періодично міняти. Рекомендується мати кілька зубних паст будинку: для ясен, відбiлюючу для чутливих зубів, наприклад. Їх краще чергувати і зациклюватися на якійсь одній не варто. Проконсультуйтеся з вашим стоматологом про пасти, які вам показані.

 • Як зрозуміти, коли зуб потрібно видаляти, і коли ще можна лікувати?

  Показань до видалення зуба може бути дуже багато - всього їх налічується більше 20. Тому вирішувати, видаляти зуб або залишати, повинен компетентний лікар.

 • Чи обов'язково лікувати карієс на початковій стадії, якщо зуб не болить?

  Це залежить від підходу людини до власного здоров'я. Хтось чистить зуби, а хтось їх лікує. Те ж саме з карієсом. Однозначно можна стверджувати, що карієс на початковій стадії рідко викликає біль. Дуже рідко людина скаржиться на зуб, уражений карієсом. Тому лікувати його краще на початковій стадії, коли він поверхневий і не дійшов до нерва - щоб не запустити і не піддавати додатковому лікуванню, тому що потім буде і складніше, і довше, і дорожче. Для діагностики прихованого карієсу важливо відвідувати стоматолога для профілактичного огляду раз на півроку.

Top