Послуги

Протезування зубів

У багатьох жителів Києва зуби настільки зруйновані, що пломбуванням проблеми не вирішити, доводиться вдаватися до протезування. Також протезування зубів є найбільш поширеним способом відновлення анатомічної форми зруйнованого або відсутнього зуба та вирішення проблеми повної адентії.

Значення протезування зубів

Протезування зубів полягає у відновленні анатомічної форми окремих зубів, а також усього зубного ряду. У першому випадку воно запобігає подальшому руйнуванню зуба, яке може привести до його втрати. У другому максимально нейтралізуються наслідки такої втрати у вигляді підвищення навантаження на сусідні зуби. Своєчасне втручання дозволяє запобігти їх зміщенню, а також розвитку щелепно-лицьових деформацій.

В обох випадках усуваються труднощі з пережовуванням їжі, які можуть привести до серйозних порушень травлення, захворювань внутрішніх органів. Протезування передніх верхніх зубів також має естетичне значення та дозволяє нормалізувати дикцію.

Види протезування зубів

Скільки коштує протезування зубів в Україні, залежить від технології, матеріалу й особливостей конструкції. Розрізняють знімне та незнімне протезування зубів. Особливий різновид – конструкції, які кріпляться на імплантатах, вони класифікуються як умовно-знімні та є найдорожчими.

 

 • Протезування зубів
 • Знімні конструкції:
 • Додаткові послуги

Знімне протезування

До даної технології вдаються при відсутності значної кількості зубів, якщо імплантація протипоказана або не по кишені пацієнту. Протезування при повній відсутності зубів може виконуватися тільки у вигляді знімних протезів, оскільки немає елементів для фіксації незнімної конструкції. Протезування при відсутності жувальних зубів може бути знімним і незнімним, в залежності від числа та розташування втрачених молярів і премолярів.

Знімні протези класифікуються за матеріалом і способом кріплення:

 • пластмасові (акрилові), найдешевші, жорсткі;
 • нейлонові та поліуретанові, більш дорогі, але зручні за рахунок гнучкості, еластичності;
 • бюгельні, з тонким, але міцним металевим дугоподібним базисом, на який наплавляється штучні ясна та зуби з пластмаси або кераміки;
 • ацеталові бюгельні, той самий принцип, але базис виготовлений не з металу, а з міцного гіпоалергенного полімеру.

Протези з акрилу, нейлону, поліуретану можуть бути як частковими (кріпляться до збережених зубів за допомогою гачків), так і повними (фіксуються за рахунок присмоктування до піднебіння). Бюгельні обов’язково вимагають наявності зубів, за які можна закріпити конструкцію, причому вони повинні бути не схильні до розхитування. Кріплення може здійснюватися за допомогою гачків-кламерів, мікрозамків, телескопічних коронок з незнімної та знімною частини (перша надягається на зуб, друга є частиною протеза). Це найдорожча та найбільш естетична знімна конструкція. Оскільки вона зовсім або майже не перекриває піднебіння, комфорт максимальний, що підтверджують відгуки.

Особливий різновид знімних протезів – мікропротез іммедіат (метелик). Він фіксується за допомогою 4 бічних гачкоподібних кріплень і дозволяє замінити 1-2 зуба без обточування сусідніх. Зазвичай використовується як тимчасовий захід, наприклад, в період, коли приживається імплант.

Незнімне протезування

До даної категорії відносяться:

 • коронки (надягаються на обточені, нарощені зуби або куксові вкладки);
 • мости на 2 опорах (1 або кілька штучних зубів між двома коронками);
 • консольні мости з односторонньою опорою, можуть замінювати 1, максимум 2 відсутніх зуба, якщо опорний зуб не зруйнований і не розхитаний. Однак така конструкція вкрай не бажана.

Скільки коштує протезування зубів, залежить від числа одиниць і від матеріалу коронки (моста) – суцільнолита без напилення, з напиленням, з облицюванням, безметалева, металокерамічна. Ціна виростає, якщо кукси сильно зруйновані та необхідне протезування зубів на штифтах, тобто потрібна установка куксової вкладки.

Особливі різновиди протезування

Сучасні комп’ютерні технології дозволяють виконувати протезування зубів за один день, без зняття зліпків. Зуб сканується, коронка або вкладка моделюється на комп’ютері та виточується за допомогою фрезера.

У рідкісних випадках необхідне протезування молочних зубів. Популярна альтернатива класичним технологіям протезування зубів – установка маленьким пацієнтам так званих стрип-коронок із прозорого акрилу.

На нашому сайті є орієнтовний прайс на протезування зубів, точні розцінки можна дізнатися за телефоном. Вартість протезування зубів при великому обсязі робіт визначається в індивідуальному порядку після огляду, можливі знижки. Інформацію про акції на протезування зубів шукайте в розділі Новини.

Робочі години
 • Пн - Cб 9:00 - 19:00
 • Нд (за записом) 9:00 - 16:00
Замовити зворотній дзвінок

Записатися на прийом

 • ❓ Якщо в щелепи не залишилося жодного рідного зуба або залишилося дуже мало, які можливі варіанти протезування?

  В такому випадку ставиться знімний протез на жорсткій основі, нейлоновий або бюгельний протез.
  Якщо ж випало кілька зубів, а імпланти або міст не можливо встановити, то ставиться частковий знімний протез, який чіпляється за сусідні зуби спеціальними гачками.

 • ❓ У якому випадку може випасти коронка?

  Як правило, коронка або пломба випадають під час прийому їжі і за статистикою - цьому служить вживання "тягнуться" або "вузьких" продуктів. Як тільки таке трапляється, у потерпілого зуба може з'явитися чутливість до змін температури або тиску.

 • ❓ Що міцніше - вкладки, пломби або зубні коронки?

  По міцності, довговічності та естетичності керамічні вкладки мають безсумнівні переваги перед традиційними пломбами.
  Виберіть виготовляються з кераміки, не дають усадки і щільно прилягають до твердих тканин. Призначені для відтворення натуральної форми і кольору зуба, повністю повертають втрачену функцію жування і служать набагато довше пломб!

 • ❓ Чим зубні коронки відрізняються від керамічних вкладок і пломб?

  На відміну від вкладок, що покривають лише частину зуба, коронки встановлюються в тих випадках, коли зуб зруйнований більш, ніж наполовину, має підвищену крихкість стінок або є ризик їх поломки. Зубні коронки покривають зуб повністю, що дозволяє комплексно захистити зуб від втрати на довгі роки.

Top