Послуги

Виправлення прикусу

За спостереженнями медиків, близько 80% людей потребує корекції прикусу. Найпростіше вирівняти прикус у ранньому віці, поки йде процес формування кісток щелепи. На виправлення прикусу у дорослих ціна значно вище, це складний і тривалий процес. Здійснює виправлення прикусу лікар ортодонт в основному апаратним методом, за допомогою різних конструкцій, механічних пристосувань. У складних випадках показана хірургічна корекція. Фахівці стоматологічної клініки «aCOOLa» в Києві здійснюють виправлення прикусу у пацієнтів будь-якого віку, при різноманітних варіантах відхилення від норми.

Важливість корекції прикусу

Багато хто переконаний, що виправлення неправильного прикусу зубів переслідує виключно естетичні цілі. Дійсно, правильно розташовані зуби виглядають значно привабливіше, а при неправильному прикусі деформується овал обличчя, з’являються передчасні зморшки. Але є чимало інших причин вирівняти прикус зубів, і серед них значно більш вагомі, ніж усунення дефектів зовнішності.

Відгуки підтверджують, що аномалії прикусу чреваті численними проблемами:

  • формування психологічних комплексів, труднощі спілкування;
  • порушення дикції;
  • передчасне витончення емалі внаслідок інтенсивного стирання;
  • підвищене навантаження на скронево-нижньощелепні суглоби, яке призводить до їх руйнування, запалення, щелепно-лицьових деформацій і частих болів;
  • неможливість повноцінного догляду за зубами, розвиток карієсу, пародонтозу та інших захворювань внаслідок недостатньої гігієни;
  • складнощі з пережовуванням їжі, які призводять до підвищеного навантаження на шлунково-кишковий тракт, гастроентерологічних проблем.

Лікування прикусу зубів також часто є необхідною умовою успішного протезування та досить довгої служби протезів.

 

  • Брекет-системи самолігуючі (1 щелепа)
  • Додаткові елементи
  • Ретейнери (1 щелепа)

Різновиди неправильного прикусу

Скільки коштує змінити прикус, залежить від характеру аномалії, ступеню її вираженості, методик, до яких вдаються для виправлення. Розрізняють 5 різновидів неправильного прикусу: дистальний, мезіальний, глибокий, відкритий і перехресний. Найчастіше проводиться виправлення дистального прикусу, це найпоширеніша проблема, коли нижня щелепа відчутно розташована ззаду щодо верхньої. Не менш затребуване й лікування глибокого прикусу у дорослих, коли нижні краї передніх зубів верхньої щелепи опускаються до середини коронок зубів нижнього ряду або ще глибше.

Менш поширені аномалії прикусу:

  • мезіальний – протилежний дистальному, вперед видається нижня щелепа;
  • перехресний – верхні зуби з правого або лівого боку не перекривають своїми щічними горбами нижні внаслідок недорозвинення або надмірного розвитку однієї або обох щелеп;
  • відкритий – при зімкнутих щелепах деякі зуби верхнього та нижнього ряду не стикаються.

Крім виправлення прикусу верхньої щелепи або нижньої щелепи в цілому ортодонт займається виправленням аномалій розташування окремих зубів. Це дистопія, коли одиничний зуб росте боком, під кутом або за межами зубної дуги, а також проміжок шириною 1 мм і більше між сусідніми зубами (діастема, трема).

При такій проблемі як глибокий прикус лікування у дорослих, за відгуками, найбільш ефективне при 1 ступені патології, апаратні методи досить дієві й при 2 ступені. Виправити глибокий прикус 3 ступеня, коли верхні зуби повністю перекривають коронки нижніх і досягають ясен, значно складніше. Найчастіше при такому діагнозі доводиться звертатися для виправлення прикусу до лікаря хірурга, ціна залежить від складності втручання.

Методи лікування прикусу зубів

У дітей до 6 років можливе виправлення прикусу за допомогою системи вправ, спрямованих на зміцнення м’язів (міогімнастика), в більш пізньому віці вдаються до ортодонтичних конструкцій, апаратів, а також хірургічного втручання. Якщо потрібно вирівняти прикус зубів у дорослого, без незнімних апаратів не обійтися.

Найпоширеніший метод корекції прикусу – різноманітні брекет-системи. Вони розрізняються:

  • пособом кріплення дугс – на гумках-лігатурах або безлігатурні (самолігуючі);
  • способом установки – з зовнішньої (вестибулярні) або внутрішньої сторони зубного ряду (лінгвальні);
  • матеріалом скоб – металічні, керамічні, пластикові, сапфірові.

Самолігуючі системи більш комфортні, менш помітні, їх положення можна активувати раз на 2-3 місяці, а лігатурні потребують щомісячного регулювання. Непомітні лінгвальні брекети відрізняються високою ціною та значно ускладнюють догляд за зубами. Вестибулярні можуть виконуватися з матеріалів, які не кидаються в очі – пластик, кераміка або сапфір.

Крім брекетів для виправлення прикусу використовують також вестибулярні пластинки, капи, елайнери та трейнери, дані конструкції показані при легких формах аномалій та деформацій, більш ефективні в ранньому, юному віці. Оптимальний спосіб виправлення неправильного прикусу зубів лікар підбирає після детального обстеження пацієнта.

Рабочие часы
  • Пн - Cб 9:00 - 19:00
  • Вс (по записи) 9:00 - 16:00
Заказать обратный звонок

Записаться на прием

  • Скільки може тривати ортодонтичне лікування?

    Тривалість ортодонтичного лікування залежить від багатьох факторів в залежності від особливостей прикусу кожного пацієнта. Середня тривалість використання коригувальних ортодонтичних апаратів - 1-4 роки. Але регулярно з'являються більш інноваційні системи для виправлення аномалій прикусу, термін застосування яких вдається скоротити в два рази. Пам'ятайте про те, що після зняття брекет-системи необхідно використовувати ретейнери, які утримують зуби в новому положенні і не дають їм повертатися в початкове положення.

  • Яка ефективнiсть ортодонтичного лікування?

    При своєчасному зверненні до фахівців ефективність лікування у ортодонта висока. Все залежить від професіоналізму ортодонта і особистої зацікавленості пацієнта. Якщо ви будете дотримуватися лікарські рекомендації, регулярно відвідувати ортодонта, то процес корекції прикусу буде максимально швидким і необтяжливим.

  • Чи залишаються сліди від брекетів після завершення ортодонтичного лікування?

    Після зняття брекет-системи на зубах пацієнта залишаються сліди від закріплює матеріалу (залишки фотополімера), але вони будуть видалені в кабінеті доктора в той же день. Ніяких інших слідів на зубах не залишається за умови, що весь період лікування пацієнт дотримувався ретельну гігієну порожнини рота: регулярно чистив зуби за допомогою зубної щітки і зубного йоржика, а також проходив професійну чистку зубів кожні 4-6 місяців.

  • Брекети дуже помітні на зубах? Чи є вихід?

    На сьогоднішній день брекет-системи виробляють з естетичних і практично непомітних матеріалів, які естетично виглядають на зубах і не псують посмішку: керамічні і сапфірові. Але для людей, які не хочуть зовсім мати на видною частини зубів ніякі конструкції, придумані лінгвальні брекети: вони фіксуються на внутрішній стороні зубів і зовсім непомітні при спілкуванні. Але коштують лінгвальні брекети значно дорожче, ніж звичайні, які кріпляться із зовнішнього боку зубів.

Top