Послуги

Лікування гінгівіту

Гінгівіт — це серйозне захворювання ясен, яке потребує спеціального лікування. Недуга розвивається у дітей і дорослих, а на запущеній стадії може загрожувати втратою зубного ряду. Розпізнати гінгівіт можна за характерними симптомами, а в Києві активно проводиться лікування всіх видів цієї недуги.

Гінгівіт — що це?

Гінгівіт — запалення тканин ясен, яке проходить без порушення цілісності зубоясневого з’єднання. Характерними симптомами недуги є набряк і почервоніння ясен, кровоточивість при чищенні зубів. При цьому змінюються контури ясна, з’являється дискомфорт при механічному впливі на неї, з рота йде неприємний запах. Діагноз ставить стоматолог після первинного огляду ясен, а потім складається план лікування.

Існує кілька класифікацій гінгівіту. Різні види даного захворювання відрізняються один від одного симптомами та особливостями лікування. Гінгівіт буває гострим і хронічним. За характером протікання виділяють катаральний гінгівіт, виразково некротичний гінгівіт, гіпертрофічний гінгівіт, герпетичний гінгівіт. Кожен з діагнозів має свої характерні ознаки.

Причини гінгівіту

Головною причиною розвитку гінгівіту є наліт на поверхні зубів, який утворюється в результаті життєдіяльності патогенних мікроорганізмів. Згодом цей наліт перетворюється на зубний камінь. Він провокує запалення тканин, яке потребує професійного лікування.

Основні причини гінгівіту:

  • недотримання гігієни ротової порожнини;
  • куріння;
  • слабкий імунітет;
  • алергія на ліки або засоби для догляду за ротовою порожниною;
  • хвороби зубів;
  • збої в роботі ендокринної та травної систем;
  • нестача вітамінів або недоїдання;
  • травми ясен, неякісне лікування зубів;
  • гормональні збої в підлітковий період, при вагітності, менопаузі у жінок або вживанні оральних контрацептивів;
  • інфекційні хвороби — ГРЗ, ангіна, туберкульоз та інші.

 

  • Лікування Гінгівіту Київ

Гострий гінгівіт

Гострий гінгівіт характеризується швидким розвитком і яскравим проявом симптомів захворювання. Його основними ознаками є набряклість і локалізована болючість ясен. Різні види гострого гінгівіту можуть супроводжуватися підвищенням температури ясна та її кровоточивістю при чищенні зубів. Гострий гінгівіт, залишений без лікування, може стати хронічним. Але якщо виконати лікування захворювання на початковій стадії, то тканини ясен повністю відновлюються.

Катаральний гінгівіт

Основні симптоми захворювання — почервоніння і набряк ясен, який супроводжується хворобливими відчуттями. Особливо сильний дискомфорт відчувається під час прийому гарячої та холодної їжі. На поверхні зубної емалі з’являється характерний щільний наліт, а під час чищення зубів спостерігається невелика кровоточивість ясен.

Виразковий гінгівіт

Він протікає в гострій формі та часто починається з загального нездужання та відчуття втоми. Виразковий гінгівіт супроводжується незначним підвищенням температури тіла. Симптомами захворювання є сильне свербіння та печіння ясен. На їх поверхні утворюються дрібні кровоточиві виразки з тонкою окантовкою сірого кольору. При будь-якому механічному впливі на ясна виникає сильний біль.

Виразково некротичний гінгівіт

Даний тип захворювання має і другу назву — гінгівіт Венсана. Причинами його розвитку зазвичай виступають бактеріальні інфекції, туберкульоз, грип та інші недуги. До симптомів некротичного гінгівіту відносяться сильний жар, кровоточивість і болючість ясен. З’являється смердючий запах з рота, яка не зникає навіть після гігієнічних процедур зубів. При гінгівіті Венсана на поверхні ясен з’являються гнійні виразки, розвивається некроз тканин. Окремі ділянки забарвлюються в сірий колір і відмирають, що вимагає негайного лікування.

Герпетичний гінгівіт

Причинами захворювання є вірусна інфекція або ускладнення стоматиту. При цьому збудники інфекції проникають в тканини ясен. Після зараження може пройти до 8 днів. Потім з’являються симптоми — висока температура тіла і сильне нездужання, набряк і почервоніння ясен. Все це супроводжується відчуттям сильного печіння в роті, яке приносить відчуття дискомфорту. Характерним симптомом є білий наліт на поверхні язика, набряк слизових оболонок ротової порожнини та неприємний запах, збільшення лімфатичних вузлів.

Хронічний гінгівіт

Іноді захворювання тривалий час розвивається без симптомів, а виявити проблему вдається тільки на профілактичному огляді у стоматолога. Такий гінгівіт називається хронічним і характеризується млявим перебігом. При цьому людина не відчуває постійного дискомфорту, але ясна періодично можуть червоніти та кровоточити. На основі зубів утворюється наліт, який може призвести до пошкодження зубної емалі.

Десквамативний гінгівіт

Даний тип захворювання часто розвивається при наявності гормональних збоїв, тому виникає у жінок в період менопаузи та у дівчаток у підлітковому періоді. Ясна стають м’якими, сильно червоніють і кровоточать. На їх поверхні утворюються дрібні бульбашки. На запущеній стадії десквамативного гінгівіту вони лопаються, відбувається відлущування окремих ділянок слизових оболонок з утворенням ерозій. Ясна стають чутливими до механічного впливу, гарячої та холодної їжі.

Гіпертрофічний гінгівіт

Друга назва цього типу захворювання — гіперпластичний гінгівіт. Причинами захворювання часто виступають збої в роботі ендокринної системи та цукровий діабет. На початковій стадії гінгівіт може протікати без яскраво виражених симптомів, але після цього переходить в гостру форму. Ясна червоніють і збільшуються в обсязі, закриваючи коронки зубів, підвищується їх чутливість, а при чищенні зубів виникають сильні больові відчуття. Біля ясен утворюється наліт, що призводить до появи неприємного запаху.

Гінгівіт атрофічний

Даний тип захворювання небезпечний тим, що часто починається без симптомів, але з часом призводить до втрати зубного ряду. Його причинами можуть бути похилий вік або аномалії в розвитку щелепи. Атрофічний гінгівіт характеризується зменшенням ясен в обсязі. При цьому вони опускаються вниз, оголюючи шийку і корінь зуба. У важких випадках захворювання зуби втрачають опору, розхитуються і випадають.

Гінгівіт у вагітних

Під час вагітності в організмі відбуваються гормональні зміни. Якщо при цьому жінка не дотримується гігієни ротової порожнини та на основі зубів накопичується наліт, то може виникнути гінгівіт. У вагітних його симптоми найчастіше виявляються в першому триместрі. Захворювання супроводжується почервонінням ясен, а на міжзубних сосочках утворюються невеликі нарости. Такий гінгівіт зазвичай протікає в хронічній формі та може проходити після народження дитини. Але іноді нарости стають гнійними та вимагають професійного лікування.

Гінгівіт у дітей

У дитячому віці причинами захворювання зазвичай є пошкодження ясен в результаті росту зубів, а також при ускладненнях вірусного стоматиту. Гінгівіт у дітей часто протікає в гострій формі, а його симптоми доставляють дитині сильний дискомфорт. Ясна дітей при цьому стають червоними та болючими, можуть набрякати та кровоточити. Іноді спостерігається підвищення температури тіла і набряк слизових оболонок ротової порожнини, поява дрібних виразок на міжзубних сосочках. Дитячий гінгівіт потребує лікування, оскільки може спровокувати у дитини порушення правильного росту зубів.

Лікування гінгівіту

Перед початком лікування в Києві лікар встановлює причини розвитку захворювання і його стадію. Після цього лікар індивідуально підбирає метод лікування і розраховує його ціну.

Основні способи лікування гінгівіту у дорослих і дітей:

  1. Професійна санація ротової порожнини. Лікар видаляє наліт на основі зубів. Процедура виконується лазером або за допомогою ультразвуку. Після цього на ясна наноситься лікувальний гель, який мінімізує травматичний ефект даної процедури.
  2. Медикаментозне лікування. Якщо причиною захворювання став авітаміноз, то призначаються вітамінні комплекси. Для прискорення регенерації пошкоджених ясен і усунення патогенної мікрофлори призначаються полоскання розчином антисептика, лікувальні мазі та гелі. У важких випадках медикаментозне лікування виконується антибіотиками та знеболювальними препаратами.
  3. Гінгівопластика. Даний спосіб лікування має найвищу ціну. Він застосовується для лікування некротичного гінгівіту, а також інших хронічних форм захворювання, які супроводжуються ризиком втрати зубів. При такому лікуванні проводиться хірургічна операція по видаленню пошкоджених тканин або нарощуванню ясен.

Профілактика

Можна уникнути необхідності лікування гінгівіту, якщо усунути причини його розвитку. Незалежно від класифікації захворювання, йому можна запобігти, виконуючи прості рекомендації:

  • стежити за гігієною ротової порожнини — підбирати зубну щітку і пасту відповідно до порад стоматолога, чистити зуби 2 рази на день і полоскати рот після кожного прийому їжі;
  • відмовитися від куріння — нікотин призводить до утворення нальоту на зубній емалі, створюючи сприятливе середовище для розмноження мікробів;
  • відвідувати стоматолога не рідше двох разів на рік — хронічні форми захворювання часто може виявити лише лікар;
  • скласти збалансований та поживний раціон — у ньому повинні міститися вітаміни, кальцій та інші мікроелементи, необхідні для здоров’я ясен.

Лікування гінгівіту в Києві на Шулявці: ціни та відгуки

У клініці aCOOLa в Києві виконується комплексне лікування гострого і хронічного гінгівіту у дорослих і дітей. Перед початком лікування досвідчений лікар визначає причини розвитку захворювання, проводить діагностику ясен і вибирає оптимальний метод лікування.

У клініці Києва можливе лікування всіх типів захворювання за прийнятною ціною. У процесі терапії проводиться професійна санація ротової порожнини. Вона допомагає усунути шкідливу мікрофлору, яка є однією з основних причин появи проблеми. Для важких випадків хронічного гінгівіту застосовується лікування антибіотиками та гінгівопластика. Ціна лікування визначається індивідуально.

Переваги лікування в клініці aCOOLa в Києві:

  • професіонали з багаторічним досвідом роботи;
  • сучасні методики лікування;
  • професійне лікування дітей будь-якого віку;
  • повний спектр стоматологічних послуг;
  • прийнятна ціна лікування;
  • зручний графік роботи.

Лікування гінгівіту в Києві рекомендується проводити на початковому етапі розвитку захворювання. Це дозволить швидко впоратися з проблемою, а ціна лікування в такому випадку буде мінімальною.

Робочі години
  • Пн - Cб 9:00 - 19:00
  • Нд (за записом) 9:00 - 16:00
Замовити зворотній дзвінок

Записатися на прийом

  • ❓ Гінгівіт заразний?

    Ні, гінгівіт не передається побутовим або будь-яким іншим шляхом.

  • ❓ Як часто ходити до лікаря на огляд від гінгівіту?

    Рекомендована періодичність огляду для профілактики гінгівіту у фахівця - 1 раз на пів року.

  • ❓ Чи можна вилікувати гінгівіт вдома?

    Лікування гінгівіту у дітей та дорослих вимагає комплексного підходу, тому пробувати усувати захворювання тільки в домашніх умовах не варто.
    Для швидкого і ефективного усунення захворювання гінгівіт зверніться до нашого стоматолога, він призначить комплексне лікування для Вашого випадку. Тільки в такому поєднанні можна перемогти хворобу гінгівіт.

Top