Послуги

Лікування кореневих каналів

Лікування каналів зуба необхідно проводити при запальних процесах і травматичних пошкодженнях, які зачіпають кореневу систему. При локалізації запалення в пульпі або прилеглих до кореня тканинах (періодонті) ретельна чистка каналів зуба дозволяє зупинити поширення інфекції та зберегти зуб. Корені та канали зубів часто мають звивисту форму, а канали можуть не тільки згинатися, але й розгалужуватися, це ускладнює їх очищення та пломбування. Тому в ряді клінік Києва прочищення та подальше лікування каналів зуба здійснюється із застосуванням мікроскопа.

Показання до чищення каналів зуба

Кореневі канали – це порожнини в товщі дентину всередині коренів. Вони мають форму тонких трубочок, по всій довжині яких проходять нерви та кровоносні судини. Канали сполучаються з пульповою камерою, звужуються до верхівки кореня та закінчуються апікальним отвором для сполучення судинно-нервового пучка зуба (пульпи) з магістральним пучком за його межами. Тому до запалення зубного каналу може привести патологічний процес всередині або поза зубом. Також лікувати канали зуба іноді необхідно перед протезуванням.

Основні показання до лікування каналів зуба:

 • глибокий карієс, ускладнений пульпітом;
 • періодонтит – запалення оболонки кореня та прилеглих тканин;
 • об’ємні патологічні утворення над верхівками коренів – кісти, гранульоми;
 • сильне руйнування коронки зуба, яку можна відновити тільки із застосуванням штифтів або кореневих вкладок;
 • підготовка до установки коронок.

У більшості випадків в ході чищення коренів зубів видаляють запалені або омертвілі тканини, щоб цей процес не перекинувся на сусідні. Але чистка зубних каналів може бути показана й при відсутності будь-яких патологічних процесів. Якщо зуб має патологічну стираємість і його планується використовувати як опору для мостоподібної конструкції, він обточується, щоб зафіксувати коронку. Після цієї процедури зуб стає чутливим і може запалитися під коронкою, для лікування доведеться знімати міст. Щоб попередити такі ситуації, перед обточуванням виконується чистка каналів зуба, нерви та судини видаляють, а порожнину, що утворилась, заповнюють пломбувальним матеріалом.

 

 • Лікування кореневих каналів

Етапи лікування та його вартість

Корені та канали зубів лікує стоматолог, якого називають ендодонтистом. Тому часто застосовується термін ендодонтичне лікування кореневих каналів зубів. Це не якийсь особливий різновид лікування каналів зуба, а будь-які маніпуляції на них є ендодонтичними.

Скільки коштує лікування каналу зуба, залежить від вираженості запального процесу, матеріалів, якими заповнюють порожнину. Також на вартість впливає кількість каналів у зубі та спосіб візуального контролю. Ціна чищення каналів зуба під мікроскопом значно вище, ніж без його застосування. Даний інструмент дозволяє виконати максимально точне та ретельне очищення каналів складної форми, не пошкодити здорові тканини та стінку каналу, звести до мінімуму ризик ускладнень. Тому якщо в клініці пропонують лікувати канали зуба з дентальним мікроскопом, краще прийняти цю пропозицію. Висока вартість чищення каналів зуба за такою технологією виправдана. Як свідчать відгуки, ускладнення після чищення коренів зубів в основному виникають, якщо втручання здійснювалося за традиційною технологією, без мікроскопа.

При запаленні зубного каналу або в процесі підготовки зуба до протезування ендодонтичне лікування кореневих каналів зубів здійснюється в кілька етапів.

 1. Обстеження пацієнта, зазвичай з використанням рентгенівського знімка.
 2. Анестезія.
 3. Розтин каналу.
 4. Видалення пульпи (пульпектомія, депульпування).
 5. Прочищення та санація порожнини зуба (інструментальна та медикаментозна обробка).
 6. Обтурація (пломбування) каналу.
 7. Відновлення коронкової частини.

Якщо пацієнт звертається за допомогою на початковій стадії запального процесу, можливе консервативне лікування каналів зуба без депульпування й обтурації або з частковим видаленням пульпи. Зазвичай розкривають зуб, щоб отримати доступ до пульпової камери, закладають туди ліки, закривають порожнину прокладкою та встановлюють тимчасову пломбу. Коли запальний процес припиниться, тимчасову пломбу замінюють на постійну. Рідше на запалену пульпу впливають через товщу дентину, накладають пов’язки з медикаментами. Такий підхід більш ефективний, коли запалення ще не почалося, але існує його загроза.

Методи чищення каналів зуба та пломбування

У більшості випадків без очищення каналу та видалення пульпи не обійтися. Існує 2 методики пульпектомії:

 • девітальна, здійснюється в 2 етапи;
 • вітальна, в 1 етап.

За девітальною методикою після чистки каріозної порожнини закладають препарат, який вбиває нерв або сильно знижує його чутливість, встановлюють тимчасову пломбу. Пульпу (нерв, кровоносні судини) видаляють на наступному сеансі, зазвичай через 10-14 днів. Вітальна методика здійснюється за допомогою сучасних анестетиків, які дозволяють видаляти живий нерв. При такому підході менше руйнуються тканини зуба, в організмі не накопичуються токсичні речовини, лікування каналів зуба проводиться швидше. Тому сьогодні вітальна депульпація практично повністю витіснила девітальну.

У процесі чищення зубних каналів крім пульпи видаляють всі запалені, пошкоджені, некротизовані тканини, а здорові обробляють антисептиками. За допомогою інструментів каналу надають потрібну форму, щоб забезпечити його прохідність, а потім заповнюють герметизуючим матеріалом (сілер, холодна або розігріта гутаперча) з установкою гутаперчевих, металевих штифтів або без них. На вартість обтурації впливають технологія виконання та матеріали.

У нашій клініці можна пройти лікування каналів зуба із застосуванням сучасних технологій і матеріалів за доступними цінами, що підтверджують відгуки. Терапевтичне відділення оснащене дентальним мікроскопом.

Робочі години
 • Пн - Cб 9:00 - 19:00
 • Нд (за записом) 9:00 - 16:00
Замовити зворотній дзвінок

Записатися на прийом

 • В яких випадках лікують зуби під загальним наркозом ?

  Зазвичай, загальний наркоз / седацiю застосовують у випадках, коли у пацієнта є:
  • Психоемоційні розлади;
  • сильний страх перед операцією;
  • алергія на місцеві знеболюючі препарати;
  • складна хірургічна операція.

 • Чи можна при вагітності лікувати зуби? І в які місяці?

  Оптимальним періодом лікування зубів при вагітності є другий триместр (4-5-6 місяці). Протипоказанням служать: рентген зубів, антибіотики та інші лікарські препарати, які можуть бути використані під час лікування зубів, але не рекомендуються при вагітності. Знеболююче, і інші не названі елементи лікування, обмежень не мають.

Top