Пломбування зуба – одна з найбільш затребуваних стоматологічних послуг. Пломбування відноситься до терапевтичних (консервативних) методів лікування. Воно дозволяє зупинити руйнування зуба, відновити його цілісність, функціональні можливості та зовнішній вигляд, не вдаючись до більш складних і дорогих маніпуляцій.
Необхідність поставити пломбу може виникнути з різних причин, з урахуванням яких вибирається технологія пломбування:
Пломбування може застосовуватися як самостійний метод лікування, але нерідко його проводять перед установкою коронок.
Для пломбування використовуються різні матеріали на основі металів, мінеральних або полімерних цементів. Найбільш популярні композити – матеріали з 2 і більше компонентів, які лікар змішує безпосередньо перед постановкою. Пластичний склад, яким заповнюють порожнини зуба, може тверднути під впливом різних факторів. Найчастіше використовують фотополімерні композити, які тверднуть і зміцнюються під дією світла спеціальної лампи-полімеризатора.
Також пломби поділяються на постійні та тимчасові, монолітні та комбіновані. Останні можуть виконуватися з декількох пломбувальних матеріалів, які наносяться шарами, армуватися штифтами, включати в себе інші додаткові елементи для поліпшення фіксації, збільшення терміну служби. Їх постановка, як правило, практикується при сильному руйнуванні зуба, великому обсязі каріозної порожнини. Від матеріалу, типу, конструкції залежить вартість.
Лікування карієсу починається з того, що пошкоджені, зруйновані тканини повністю висвердлюють, вичищають каріозну порожнину. Потім її протруюють кислотою, ретельно висушують стисненим повітрям, обробляють спеціальним складом – праймером – який покращує зчеплення пломбувального матеріалу із зубною тканиною (адгезію). Деякі пломбувальні матеріали не повинні безпосередньо контактувати з дентином (кістковою тканиною зуба). В цьому випадку спочатку формується ізолююча прокладка, поверх якої наноситься основний матеріал. Після підготовчих маніпуляцій змішується склад для пломбування, яким заповнюють порожнину. Моделюється потрібна форма, поверхня розгладжується, після затвердіння шліфується та полірується.
При гострому запальному процесі, який зайшов вглиб дентину, необхідно спочатку зняти запалення, закласти в порожнину лікувальну пасту та закрити її тимчасовою пломбою. Продовжувати лікування можна через 1-2 тижні, коли зникне біль. Ціна двоетапного пломбування вище.
При розвитку пульпіту необхідно депульпувати зуб (видалити нерв), ретельно прочистити кореневі канали та заповнити їх пломбувальним матеріалом. Сучасні методи анестезії дозволяють видалити живий нерв і пролікувати зуб за один сеанс. Якість пломбування каналів контролюють за допомогою рентгенівського знімка, після чого пломбують порожнину, відновлюють природну форму зуба.
Клініка «Акула» в Києві здійснює пломбування зубів із застосуванням сучасного обладнання, якісних матеріалів та ефективної анестезії.