24 Листопада, 2020

Коментарів немає

Що таке гінгівіт? Захворювання розвивається у дорослих людей і дітей, вражаючи тканини ясен. Воно протікає в гострій і хронічній формі, поділяється на кілька видів і може бути заразне, тому потребує лікування. Як вчасно виявити проблему і чим лікувати хворобу в кожному конкретному випадку? Тільки досвідчений лікар знає як лікувати гінгівіт.

Що таке гінгівіт?

Гінгівіт це виражене запалення епітеліальної тканини ясен. При цьому не порушується зубоясенне з’єднання, але виникають неприємні відчуття. Захворювання проходить у гострій формі, проявляючись з перших днів або стає хронічним. У другому випадку хворобу важко виявити в домашніх умовах.

Потрібно пам’ятати про гінгівіт — що це небезпечне захворювання, яке може викликати випадання зубів. Існують різні форми гінгівіту — гіпертрофічна, герпетична, катаральна, виразково-некротична. Основні причини гінгівіту:

 • погана гігієна зубів і ясен;
 • пошкодження ясен різного характеру;
 • неякісне протезування;
 • несвоєчасне лікування інших патологій зубів і ясен;
 • куріння;
 • хвороби травної та ендокринної систем;
 • незбалансований раціон;
 • алергічна реакція на ліки та засоби гігієни;
 • гормональний дисбаланс при вагітності, статевому дозріванні або клімаксі;
 • збої в роботі імунної системи.

Як виглядає гінгівіт?

Дана патологія розвивається протягом багатьох днів і проходить різні стадії. Саме від стадії залежить, як лікувати хворобу. На початковому етапі виникає катаральний гінгівіт, який легко піддається лікуванню. Але якщо вчасно не звернутися до фахівця, то хвороба прогресує і може перейти у виразковий або гіпертрофічний гінгівіт. Слід пам’ятати про гінгівіт що це захворювання діагностується за такими симптомами:

 • почервоніння і набряк ясен;
 • кров на яснах при чищенні зубів або прийомі їжі;
 • ясна набуває пухкої структури, стає болючою;
 • неприємний запах з рота;
 • оголення коренів зуба.

Дане захворювання не заразне. Виняток становить герпетичний гінгівіт, що виникає у дітей в результаті ураження ясен герпесним вірусом.

Види гінгівіту

Гінгівіт це небезпечна недуга, що протікає в гострій або хронічній формі. Він виникає у дітей і людей будь-якого віку, при вагітності та серйозних збоях в роботі організму. Тільки лікар пародонтолог визначає як лікувати таку патологію. Що таке гінгівіт і чим лікувати запалення? Залежно від характеру запального процесу виділяють десквамативний, атрофічний, гіпертрофічний, катаральний і виразково-некротичний гінгівіт Венсана. Кожний різновид характеризується специфічними симптомами та особливостями лікування.

Катаральний гінгівіт

Початковою стадією хвороби, яку важко виявити вдома, є катаральний гінгівіт. Як виглядає захворювання? Катаральна форма патології відрізняється малопомітними симптомами — невеликим почервонінням, помірною чутливістю і кровоточивістю при механічному впливі на ясна. Для лікування катарального гінгівіту досить усунути причину його появи. Але при відсутності правильної терапії катаральна форма може перейти у виразкову або гіпертрофічну.

Виразково-некротичний гінгівіт Венсана

Виразкова патологія відрізняється яскраво вираженим перебігом і складніше піддається лікуванню. При виразково-некротичному гінгівіті Венсана підвищується температура тіла, а на поверхні ясен утворюються відкриті виразки. На ранках часто спостерігається сіруватий наліт, тканини починають відмирати. Характерні ознаки виразково-некротичного гінгівіту — гострий біль і сильний неприємний запах. Позбутися від виразково-некротичного гінгівіту можна за допомогою медикаментів, але іноді потрібна хірургічна операція.

Гіпертрофічний гінгівіт

Гіпертрофічна форма захворювання характеризується помітним збільшенням тканин ясен в обсязі. На фото ураженої щелепи помітно, що ясна частково або повністю закривають коронки зубів. Гіпертрофічний гінгівіт супроводжується сильним болем, запалені тканини кровоточать, а у кишенях між зубом і яснами може утворюватися твердий наліт. Лікування гіпертрофічного гінгівіту часто проводиться за допомогою хірургічної операції.

Атрофічний гінгівіт

Дана форма захворювання, залишена без лікування, загрожує випаданням зубного ряду. Для атрофічного гінгівіту характерно опускання ясен з оголенням шийки та кореня зуба. При цьому підвищується чутливість зубів до гарячої та холодної їжі. Чим лікувати таку запущену форму і скільки часу займе терапія, залежить від особливостей протікання захворювання.

Десквамативний гінгівіт

При такому гінгівіті на фото уражених ясен можна помітити дрібні бульбашки та тріщини, які призводять до відшарування епітеліальної тканини ясен. Помітити симптоми даної форми гінгівіту можна навіть вдома. Ясна стають болючими, постійно кровоточать, з’являється яскраво виражене почервоніння уражених ділянок. Лікування такого захворювання направлено на зупинку руйнування ясна і призначається досвідченим лікарем.

Як лікувати гінгівіт і скільки коштує лікування?

Незалежно від стадії, гінгівіт це небезпечне захворювання, яке неможливо вилікувати в домашніх умовах. Рішення про те, як лікувати хворобу, повинен приймати стоматолог. Чим лікувати катаральний або виразково-некротичний гінгівіт Венсана і скільки буде коштувати таке лікування?

Після встановлення діагнозу лікар визначає як лікувати конкретну форму захворювання. Для дорослих і дітей застосовуються такі методи терапії:

 • повноцінне очищення ротової порожнини з видаленням м’якого нальоту і затверділих відкладень на зубах;
 • усунення причин появи хвороби, пломбування зіпсованих зубів і виправлення прикусу;
 • полоскання аптечними розчинами та народними засобами — застосування відварів лікарських трав і антисептиків для дезінфекційної обробки ротової порожнини;
 • застосування знеболювальних мазей і гелів для усунення запального процесу;
 • хірургічне втручання — застосовується при гіпертрофічній формі хвороби та має на меті видалення збільшених в обсязі ділянок ясна.

Виразковий або хронічний гінгівіт приносить людині величезне занепокоєння і загрожує масовим випаданням зубів. Щоб не допустити сумних наслідків, потрібно правильно визначити, чим лікувати хворобу. Професійне лікування може виконати тільки досвідчений лікар, усунувши причину захворювання і підібравши індивідуальний курс терапії.