3 Вересня, 2020

Коментарів немає

Час насмішок над брекетами вже давно позаду. Зараз спостерігається повальне захоплення ними, оскільки гарна посмішка і правильний здоровий прикус, набуває все більшого значення. А крім усього іншого, сучасні виробники пропонують дійсно красиві і навіть стильні зубні корсети (брекети), які не те, що не псують зовнішність під час їх носіння, але навіть можуть надавати деяку «родзинку».

При цьому важливо розуміти, що рішення про необхідність використовувати брекет-систему, як і вибір методики лікування робить тільки лікар-стоматолог, а не пацієнт. Брекети (мініатюрні замочки) прикріплюються до зубів за допомогою спеціального адгезиву, який володіє протівокаріозним властивістю за рахунок виділення фтору. У брекети встановлюється пружна металева дуга, яка з’єднує їх. Функція такої конструкції – чинити постійний тиск на зуби, при цьому на кожен із зубів тиск виявляється по-різному. Таким чином, зуби можуть повільно «дрейфувати» в кістковій тканині щелеп, і брекети поступово приводять їх в потрібне положення.

Ортодонтичні пластинки виконують майже ту ж функцію, що і брекети. Але використовують їх найчастіше з метою стимуляції або гальмування зростання щелеп. Крім того, пластинки особливо ефективні для пацієнтів у віці від 5 до 18 років. У свою чергу, брекети встановлюють тільки після того, як прорізалися всі корінні зуби і сформувалися їх коріння.

Принципових відмінностей між пластинками і брекетами кілька:

• пластинки стимулюють зростання щелеп або їх гальмує при необхідності, а брекети працюють виключно в межах зубного ряду і зовсім незначно можуть стимулювати зростання щелеп.

• Ортодонтична пластинка – це знімні конструкції, а брекет-система – незнімна.

• При використанні брекет-системи стає складніше чистити зуби, а також необхідно дотримуватися певної дієти, яка виключає вживання жорсткої і великих шматків їжі, по можливо виключити вироби з борошна.

Установка брекетів вимагає певної підготовки: необхідно вилікувати карієс, захворювання ясен, як, наприклад, пародонтоз, зробити оглядовий рентгенівський знімок ротової порожнини. Ортодонт може рекомендувати видалення зубів мудрості, так як, зрушуючи або прорезиваясь, вони можуть звести нанівець всі результати лікування.

Сама установка брекетів займає небагато часу. І це абсолютно безболісна процедура. Після установки брекет-системи пацієнтові необхідно раз в один-два місяці відвідувати ортодонта для контролю лікування, активації системи і зміни дуг (вони поступово замінюються на більш жорсткі). У перший час треба бути готовим до відчуття дискомфорту, може навіть бути важко жувати тверду їжу .. В цілому, до брекет-системи можна досить швидко звикнути.

Після установки брекетів необхідно ретельно і правильно доглядати за ротовою порожниною за допомогою спеціальних зубних щіток. Чищення зубів після кожного прийому їжі необхідна для того, щоб в брекетах не залишалося залишків їжі, які можуть привести до їх окислення, розвитку карієсу, запалення ясен і т. Д.

Активний етап лікування, тобто носіння брекетів і регулярне відвідування ортодонта, триває від одного до двох років.

Пасивне лікування, яке необхідно для закріплення результату, – носіння ретейнера (капи або незнімного ретейнера) – займає в середньому від двох до чотирьох років, в два рази довше активного. Капа виготовляється з прозорої гнучкої пластмаси і практично непомітна на зубах. Приблизно три місяці після зняття брекетів її потрібно носити постійно, потім надягати тільки на ніч. Ретейнер – незнімна зволікання або скловолоконна стрічка, що утримує зуби в новому положенні, встановлюється на внутрішню поверхню зубів і може призначатися на термін від декількох місяців до п’яти років і більше.